| diamar a întrebat:

Ce carte imi recomandati(o carte buna pe care ati citit-o) pentru varsta de 13 ani?

Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

Am o mini-lista:
-diary of a wimpy kid 1, 2 si 3 ( exista si filmul )
-inima de caine de Bulgakov
-colectia DUNE
-poezii de toparceanu ( mie-mi place foarte mult cum sunt scrise.)
Sper sa te ajute cu ceva. Sincer acum nu prea-mi vin in mine, dar la 12-13 ani ar trebui sa citesti Jules Verne. Sau poeziii de Eminescu, Toparceanu. Cauta si schitele lui Ion Luca Caragiale. Sunt deosebite. Asta daca nu le stii deja. Le poti citi ( tot ce ti-am scris pana acum ) pe net. Cauta si tu o biblioteca online si le poti citii. big hug Sper ca te-am ajutat.

127 răspunsuri:
| fetitacuminte a răspuns:

Bader,invingatorul cerului

| BOGDAYFOCA a răspuns:

Carti despre intrebarile adolescentilor de care nu ai tupeu sa intrebi pe nimenea

| FlOrYn96 a răspuns:

De la pamanta la luna

| adrilove11 a răspuns:

Cartea 1000 si UNA de nopti cred ca iti va placea, o carte formidabila nu am sa incerc sa te fac sa o citesti anume pe e dar te sfatuiesc...

| morkan a răspuns:

De Ion luca Caragialebig grinincolo de nisipuri

| maican a răspuns:

Tip wop

| vclk98 a răspuns:

Harry Poterr