| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum unii dintre voi pot sa asculte black, gothic, thrash metal etc. mi se par cele mai dezgustatoare subgenuri.Cand asculti acele melodii ai o stare naspa. Cel mai mult, ma enerveza ca tipa ca niste discreierati.Nu as mai asculta prostiile alea pentru nimic in lume.Cred ca numele corect ar fi cold metal nu black, thrash etc.

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Angus, din muzica am ajuns la religie? Care e legatura?
Frate... tu traiesti intr-o lume roz in care toti il pupa-n cur pe Dumnezeu? Eu asta inteleg. Daca nu vrei sa ai de a face cu "monstrii satanisti" sau cu "slujitorii lui Satan" nu-ti mai chinui guma de mestecat din cap si nu te mai gandi la ei! E simplu, nu? Nu mai incerca tu sa implinesti "profetia" lui Dumnezeu, sa impaci pe toata lumea, sa fie cerul roz cu vata de zahar in loc de nori. Nu inteleg unde bati. Tu urasti blacku' fiindca il urasti pe Satan? Unde e legatura?!
PS: "The love for life is all hatred in disguise".

64 răspunsuri:
| LastChance a răspuns:

Şi eu cred că eşti prost şi d-asta nu mă complic cu tine.

| LastChance a răspuns:

Daca tu imi zici ca thrashul il adora pe Satan, esti mai prost ca un cocalar.

| LastChance a răspuns:

Bai copile, tu chiar ai ascultat thrash metal?

| LastChance a răspuns:

Zi-mi tu mie ce asculţi. Poate sunt eu tâmpită şi nu ştiu ce e muzica. Dacă tu îmi dai un argument care să mă convingă că blackul, thrashul, deathul si heavy metalul nu sunt genuri pe care ar trebui să le ascult, eu o să ascult ce vrei tu. Jur!

| LastChance a răspuns:

@angus35, eu nu am fost in drepresie in viata mea. Nu mi se pare asa iesit din comun sa ascult black si death. Eu ti-am zis sa imi dai mie un argument, nu sa ma pui sa le pun altora black.

| LastChance a răspuns:

Angus35, m-ai dat pe spate cu argumentele tale de rahat. În primul rând, nu au logică, în al doilea rând habar nu ai despre ce vorbeşti şi în al treilea rând, dar nu şi ultimul, îţi sugerez să pleci şi să ne laşi să ascultăm ce vrem noi. de azi mă dau pe manele. Mulţumesc că mi-ai deschis ochii.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Şi tot nu înţeleg care-i of-ul tău! Nu-ţi place, nu asculţi.
Care-i treaba cu "thrash-ul"? Presupun eu cam care ar fi; grăbit să critici acest gen de muzică, ai văzut fără "h-ul" dintre "t" şi "r".
,, Cel mai mult,ma enerveza ca tipa ca niste discreierati."
Lămureşte-mă şi pe mine,te rog. Cine te obligă să asculţi dacă te enervează? Fiecare e liber să asculte ce vrea, ce-i place,ce-i încântă urechea. Dacă tu ai "eargasm" atunci când asculţi rapp, pop, dance (sau orice alt gen; prefer să nu bag maneaua în aceeaşi oală, pentru că sincer, nu-l consider gen muzical ), foarte bine! Te opreşte cineva să asculţi?
E, aşa cum te simţi tu în al IX-lea cer atunci când de relaxezi/distrezi ascultând genul de muzică preferat, aşa şi noi.
În încheiere,trebuie să-ţi atrag atenţia ( nu mă pot abţine ), că spui prostii.
,,black metalu ca si death metalu provoaca depresie din cauza versurilor,ritmului etc." Vreo dovadă,ceva? A intrat lumea în depresie şi după ce a ascultat live-urile lui salam, nu înţeleg care-i treaba cu generalizarea asta. Cine spune că lumea intră în depresie sau ajunge la acte de suicid numai după ce ascultă black,thrash,death metal?
,, Cred ca numele corect ar fi cold metal nu black, thrash etc."
De ce, ţi-e frig când asculţi? Ia-ţi o pătură!

Hai, noROCK.
http://www.youtube.com/watch?v=aXzIeI0mkFI&feature=relmfu

| AG a răspuns:

Chiar am ramas "straight face". Eu nu judec pe nimeni pentru ca asculta manele, sau Bieber, sau orice altceva. Si nu suport sa se vorbeasca asa la adresa MEA, pentru ceea ce ascult ma reprezinta. Si da, in caz ca inca nu ti-ai dat seama, ascult si trash si black si toate genurile pe care tu le consideri "dezgustatoare". Daca nu te simti suficient de dotat "intelectualiceste" vorbind pentru a intelege mesajul melodiilor, mai bine taci.

| TheDarkEmpire a răspuns:

Depinde de personalitatea fiecaruia, daca nu-ti place, nu asculti si gata! Nici noi nu ascultam genuri care nu ne plac.Ai o stare naspa daca nu le intelegi mesajul.Ca tipa/urla e alta faza.
Treaba e clara: daca nu-ti place, nu asculti!

| TheDarkEmpire a răspuns:

Zgomotul pe care multi "homo erectus" il considera nimic mai mult decat o bota de lemn care loveste o piatra este pentru altii un masaj gratuit facut pe spate de catre servitorul Satan

| TheDarkEmpire a răspuns:

Si eu pot sa fac growling, ma refer la voce extrem de groasa (joasa) si am in cartier un prieten care poate face pig squealing.Si noi suntem cu Satan...

PS: Altu' care a vazut Demascarea Industriei Muzicale si a inteles totul gresit

| TheDarkEmpire a răspuns:

@Silencer Da, aici chiar ai mare dreptate.

| Crisis a răspuns:

Esti prost, nu? Stiam, nu mai bori pe-aicea ce-ai mancat azi dimineata. Ce-ti pasa tie daca asculta cineva black sau death sau thrash, gothic?
"Cand asculti acele melodii ai o stare naspa." Nu ai pus verbul bine, "cand asculti". De ce vorbesti de mine? E parerea ta, nu a mea.
"Cel mai mult, ma enerveza ca tipa ca niste discreierati."
N-am inteles niciodata persoana care aduce argumentul asta. Ma, a tipa eu stiam ca inseamna sa faci ceva gen " aaaahhhhhrrrrgggghhhh" si atat, fara niciun mesaj. Aia de zici tu ca tipa transmit mesaje, nu tipa ca le-a bagat cineva un bat in cur. Au mesaje greu de inteles, si nu pentru ca "tipa". Multi nici cu versurile in fata traduse in romana n-ar fi in stare sa inteleaga.
"Nu as mai asculta prostiile alea pentru nimic in lume." Ai ascultat? Ce trupe ai ascultat, de te-au dezamagit asa de mult? Astept raspuns.big grin

| Crisis a răspuns:

Angus, orice melodie rock transmite ceva. Pot sa-ti dau mii de exemple de melodii black/death/thrash care au mesaj.
http://www.youtube.com/watch?v=F9cqKafnUrk. Nu vezi niciun mesaj, nu? :)))

Răspuns utilizator avertizat
| Necrophagist a răspuns:

Cred că Angus e prea atacat aici. Avem doar un mic paralogism,satanismul e mai mult decât black metal, black metalul e un mic horror şi trebuie tratat ca atare.
Iar frumuseţea e subiectivă, aici depinde din ce perspectiva a esteticii privim.

| Necrophagist a răspuns:

Hai măh!
Suntem atât de constipaţi şi radicali, noi cei cu metalul şi ne mai întrebăm de ce alţii nu ne iau exemplul şi aleg maneaua.

| Necrophagist a răspuns:

„arata-mi tu un crestin care traieste dupa Sfanta Scriptura si care asculta black metal? nu exista"
Am tone de perioade creştine care paradoxal sunt stricate de extremismul creştinilor.
Să nu uităm totuşi că Biblia e o carte de referinţă doar.

| Necrophagist a răspuns:

Thrash,a lovi, şi ce-i cu asta?

| Necrophagist a răspuns:

Vai LastChance, ne-ai dat gata pe toţi cu faza asta! Ce emoţionant.
laughing

| Necrophagist a răspuns:

Si Dvorak dă depresie unui neiniţiat

| Necrophagist a răspuns:

„Da-i un argument lui LastChance!"
Last Chance să se ia de mână cu tinelaughing

| 985436982 a răspuns:

Pai atunci cine te pune sa asculti? Lol vi aici si spui "pff nu stiu cum poate cineva sa asculte asa ceva". Si nu e adevarat, nu ai o stare naspa. Eu ma simt bine. Nu te pune numeni sa ii asculti cum urla. si de fapt nu asta conteaza, ca urla sau nu, conteaza mesajul. Daca nu iti place muzica asta atunci nu o asculta si termina. Du-te acas'.

| 985436982 a răspuns:

Poti sa asculti death metal si sa fi cel mai mare crestin de pe pamant. Parerea mea. Pt ca muzica nu are legatura cu religia. Pot aia sa tot urle si sa fie satanisti, atata timp cat pe tine nu te influenteaza, poti sa ii tot asculti.

| 985436982 a răspuns:

Sincer. am vazut odata pe net un calugar. =)) http://www.reuters.com/......JL20091113 ma rog atunci era alt link dapai na. :))

| OneMoreChance a răspuns:

Da'mi doamne rabdare sa nu injur acest bou imperfect. Bai boule, nu o mare parte din Romania poate intelege asa ceva. Din moment ce nu ai creier sa te gandesti, nu ma complic cu tine. Apropo, "Nu as mai asculta prostiile alea pentru nimic in lume", ia spune ce trupe ai ascultat tu? Din nou un mic apropo, apropo, "aia" care tipa transmit mesaje pe care doar un om cu putina (ceva mai multa) minte ar intelege. Si dupa cum a spus si @CrisisAscultaDimmuInCasti, multi nici cu versurile in fata traduse in romana n-ar fi in stare sa inteleaga.

| OneMoreChance a răspuns:

Ce legatura are satan cu black, thras metal? Nu vezi ca esti prost? Da-i un argument lui LastChance! Exista vreo melodie care venereaza Biblia? Du-te la biserica nene, esti prea prost ca sa stii ce e muzica! Ori poate sunt eu surd si nu aud ce ascult nu?