| Ruines a întrebat:

Cum pot unii oameni sa aiba atata credinta in Dumnezeu, sa il sustina cu atata putere, atunci cand NU exista nici-o dovada a existentei acestuia si exista foarte multe lucruri care se contrazic in biblie si in invataturile credintei?

94 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ande20 a răspuns:

DUMNEZEU EXISTA! Parerea mea si a mai multor oameni...
Bine, adevarul este ca eu nu ma rog la Dumnezeu, si nici nu merg la biserica, decat sa beau apa de la robinetul din curtea bisericii, dar asta nu conteaza. Trec printr-o perioada extrem de grea, ma cert in continuu cu parintii si colegii mei, si asta ma doare cel mai tare. Simt ca nimeni nu ma mai iubeste, nimeni nu tine la mine, ca toti imi vor doar raul. Deci nu mai am ce sa spun altceva, ma simt inchis in propria lume... Am tot inceput sa ma gandesc cum ar fi daca, m-as trezi in fiecare dimineata fara probleme, fara certurile din ziua precedenta, gandindu-ma ce am facut sa merit toate astea. Bine, si motive sunt. Chiar multe. Am pacatuit. O groaza. Dar nu stiu de ce ma plang aici, ar trebui sa-mi fie chiar rusine de ce am facut. Ne mai auzim...pa pa:/

Răspuns utilizator avertizat
| Ande20 a răspuns (pentru Ruines):

Sa stii, ca eu cred 51% in Stiinta si 49% in Religie. Parerea mea.