| LisaJulie a întrebat:

Uleiul de măsline este cel mai sănătos ulei? În ce mancaruri se pune în afara de salate?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In tarile mediterane (si nu numai), uleiul de masline se foloseste (si) pentru gatit.

| DandG2304 a răspuns:

Il poti folosi in sosuri, cum este maioneza,

suntserios
| suntserios a răspuns:

E un ulei destul de sanatos, eu il folosesc la orice

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Uleiul presat la rece e cel mai sanatos.
Poate fi si din alte plante: de in, din seminte de dovleac, din samburi de struguri etc

| Diana4you97 a răspuns:

Este sănătos dar și contra-făcut. Se poate folosi la aproape orice mâncăruri. Important este să îți placă gustul său.

| kalasnicov22 a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Uleiul de masline presat la rece de exemplu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cica da. Daca iti place gustul. Eu nu pot sa il suport de niciun fel

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

În ce mancaruri se pune?
peste pastele gatite, cand faci mujdei.

| simplaexsistenta a răspuns:

E sănătos, dar depinde si de unde il iei. Daca il iei de la producători siguri, e ok. Daca il iei de pe oriunde din magazinele mari, de la orice firma, poate sa nu fie virgin sau extravirgin, ori de calitate.
E alegerea ta. Iti dau un exemplu totusi: Cand am fost in Grecia, acum ceva timp, eram setata sa cumpăr si ulei de măsline neaparat, tara respectiva fiind o cunoscuta pentru el. M-am dus in magazin, dar culmea, ca atunci când l-am intrebat pe vânzătorul respectiv ce ulei/de la ce firma recomanda, mi-a indicat doar unul din 20.