| blondissima a întrebat:

Ai renunta la o mie de "maine" pentru un "ieri"?

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

"As minti daca as spune ca regret ceva, dar iarasi as minti daca as spune ca nu regret nimic." N. Stanescu

90 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

M-aş întreba mai degrabă:
"Aş renunţa la o mie de "ieri" pentru un "mâine"?".

| harciog a răspuns:

Nu-i posibil sa traiesti in niciuna dintre variante.As fi in stare sa renunt la toti miinii si toti ierii pentru o secunda aici si acum.

| Angel0 a răspuns:

Ieri aveai un singur ochi, maine nu stiu ce va fi, prefer prezentul.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Ce sa fac? Niciodata!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

@Turistule...un exemplu mai nepotrivit nici ca puteai sa dai.

| BebeStrumf a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc, dar esti foarte absurda, punand tot felul de intrebari fara nici un inteles.

| BebeStrumf a răspuns:

@blondissima,eu nu rad ca esti diferita,ca stiu ca suntem diferiti, ci ti'am spus albul pe foaie, ca esti absurda.Preferi sa duci lucrurile in extremitate... exagerand, capeti nonsensul.Probabil asta si cauti.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să fii sigură că DA.
Pa, pa.

| DorelSudoru a răspuns:

Nici vorba...dao dracu de zi(intamplare)...

| petruclaudiu78 a răspuns:

As renunta la o mie de "ieri" pentru un "alaltaieri".

| Sentinel a răspuns:

Chiar ai nevoie de maine si ieri? Poti exista in MAINE sau IERI? Evident ca nu. Nu poti exista decat ACUM si AICI. Cand te gandesti la MAINE o faci ACUM cand te gandesti la IERI o faci ACUM. ACUM existi tu nu maine si nici ieri. Viitorul si trecutul sunt iluzii. Acorda prioritate lui ACUM, prezentei tale, acorda prioritate tie, existentei tale si Viata ta se va schimba in toate planurile. E simplu happy. Citeste Puterea lui Acum - Eckhart Tolle

| blondissima explică:

@Chris, intr-o mie de zile de maine ai putea gasi macar un "ieri", sau chiar niciunul daca vorbim despre un "ieri" cand o persoana draga inca mai era in viata.

| blondissima explică:

Kron, cand ieri a fost frumos tu poti uita? Cand te gandesti uneori la ce-a fost nu inseamna ca traiesti in trecut? Cand uiti de "ieri" nu stii ce-i "azi", si implicit nu poti face planuri pentru "maine"! Trebuie sa stii unde esti ca sa poti afla unde vrei/poti sa mergi. @turistule, a fost doar un exemplu, nu ceea ce m-a facut sa pun intrebarea. N-are rost sa explic, ai sa te opresti oricum doar la detalii. Si iei un lucrusor mic si-l faci mare. Tu esti magician?winking

| blondissima explică:

@turistule, perfect de acord cu tot ce spui. Exemplul a fost dat doar pentru ca, Chris spunea ca intr-o mie de "maine" poate gasi macar un "ieri". Faza e ca nu se poate, poti gasi ceva mai bun sau mai putin bun, exact acelasi ieri nu. Atat.

| blondissima explică:

@BebeStrumf, cand multi rad de mine ca sunt diferita, eu rad de ei ca sunt la fel.

| blondissima explică:

@Chris, deja dezvoltam prea mult. "intr-o mie de ''maine'' poti gasi macar un ''ieri'' '' ai spus, sau niciunul, am completat si exemplificat. Poate exemplul nu-i cel mai potrivit, dar a fost primul care mi-a venit in minte. @BebeStrumf, daca n-am pus ghilimele nu se intelege ca e la figurat? Ideea e ca nu m-ai jignit, si am spus si de ce.

| blondissima explică:

@Oxanna, nu e generalizare ci un anumit punct din trecut. Dar ai inteles ce vroiam sa spun.winking

| Chris a răspuns:

Nu; in cele o mie de "maine" as putea regasi macar un "ieri". Daca nu, raman amintirile. Momentele se repeta, senzatiile sunt unice.

| Chris a răspuns:

@blondissima Sa stii ca timpul vindeca ranile provocate de moartea cuiva drag. In plus, daca ar fi doar o zi, nu ai simti ca si cum persoana aceea ar muri din nou? E dureros, dar trecem peste.

| MenInShadow a răspuns:

Hahahahah! ce raspunsuri ai primit si tulaughingrolling on the floor
Sa reparati o greseala? si daca o reparati ce? hehe, nu as da nimic in lumea asta sa ma intorc in trecut. ar fi plictisitooor. este mult mai palpitanta ziua de "maine", nu stii ce se v-a intampla, insa stii ca poate va fi bine sau raubig grin
Nu as da nimic sa ma intorc in trecut, trecutul e trecut, pe mine ma intereseaza viitorulbig grin

| TahionN a răspuns:

Nimeni nu ia in considerare si varianta in care renunti la cele 1000 de zile, pentru un "ieri" avand evident un scop/motiv si circumstantele sa faca astfel incat sa nu reusesti?
In fine, daca ar fi sa pot face asa ceva, am niste "ieri" pentru care as renunta la "10000" de maine.

| selef a răspuns:

Poate dar nu sunt sigur.

| Dash a răspuns:

Da

| Whiff a răspuns:

Bineinteles ca da.

| BRG a răspuns:

Nu

| AmandytaErhan a răspuns:

Pentru nimic in lume...mai bine sper la zioa de maine decat sa-mi para rau pentru ziua de ieri

| DoarImpreuna a răspuns:

Nu. Cu toate ca sunt unele zile pe care as vrea sa le retraiesc totusi maine e provocator, misterios, interesant, maine sa deschid noi orizonturi si drumuri, noi oportunitati etc.

| chibiusa a răspuns:

Depinde care "ieri"