| anonim_4396 a întrebat:

În ce se măsoară dragostea?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Dar dragostea nu se masoara, ci se simte.

196 răspunsuri:
| MarySille a răspuns:

In centimetri!laughingtongue glumeam

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

Dragostea se masoara in fluturasii din stomac, in saruturi, in clipe tandre

| kotys a răspuns:

In cat de gros ii portofelul?winking

| Nicu_6664 a răspuns:

Dragoste nu se masoara ea se simte!

| Roxana_1758 a răspuns:

Dragostea ca si protia se poate afla printr-un calcul foarte simplu [dragoste, prostie]in sistemul international=paradox ori secrolling on the floorrolling on the floor.(sper sa-ti fie de folosbig grin)

| Hisaya a răspuns:

In dragostemetru.

| Zuza_2058 a răspuns:

In iubire si incredere reciproca

| Zodiacul a răspuns:

In centimetri!

| criss_2781 a răspuns:

Ca sa masori dragostea, trebuie intai sa aflii ce e, trebuie sa simti si apoi vei stii ca e prea mare pentru a fi masurata ...ma refer la dragostea adevarata

| mafaldaaa a răspuns:

In cat oferi

| Crinutzaaa a răspuns:

Sentimente. Cred.

| love27butterflys a răspuns:

In intensitatea iubirii si in sinceritatea sentimentelor

| Anonim0091 a răspuns:

In kilogramelaughing

| Bogdan_6929 a răspuns:

Cu un Lovemetru?

| Bogdan_6929 a răspuns:

Cu un Lovemetru?

| Catalyn94 a răspuns:

In newtoni LOL

| adi_5739 a răspuns:

Dupa ce te saruti

| adi_5739 a răspuns:

In km. Dragostea ''e un km de dulce''(mo si foca)

| Ce a răspuns:

Se simte dragostea.Lolbig grin

| UnDeaD96 a răspuns:

In Volti

| clauditsa_6216 a răspuns:

Nu are cantitate de masura... poate are dar acolo in adancul inimii

| BeatriceNote a răspuns:

In inimi

| xMileyOffGiirlx a răspuns:

Cand te saruti

| deLicious_5090 a răspuns:

Dragostea se masoara in dovezi..."Dovezile" sunt, de asemenea, cele care "vorbesc" in locul nostru chiar si atunci cand cuvintele "te iubesc!" par prea mici si goale in comparatie cu sentimentele ce ne insufletesc!

| mady2888 a răspuns:

Dragostea nu se masoara, se simte.
si daca simitit amandoi acelasi sentimente e cel mai magic si minunat lucru din lumea asta.happy

| mariamarlenn a răspuns:

Eu zic ca in sentimente.ca altfel.nu prea cred ca se masoara happy

| Sebinius00 a răspuns:

Dragostea se simte sa stii

| andreea2819 a răspuns:

Cand o sa reusesti tu sa masori dragostea sa ma anunti si pe mine ...eu nu stiam ca se masoara

| loveislikeaheadshot a răspuns:

Dragostea se masoara in clipele ce iti taie respiratia si vrei sa fii alaturi de cel iubit! lacrimile, zambetele, saruturile sunt doar niste submultiplii ce amplifica dragoste dintre 2 persoane :X! parerea mea! eu in asta masor dragoste si vad ca creste zilnic din ce in ce mai mult!love strucklove strucklove struck