| anonim_4396 a întrebat:

În ce se măsoară dragostea?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Dar dragostea nu se masoara, ci se simte.

195 răspunsuri:
| lola79 a răspuns:

In fluturashi big grin

| denisssa a răspuns:

Dragostea unei persoane...depinde in sentimente,lacrimi, emotii, trairi sau poate doar in inimi frante

| roxxixcutzza a răspuns:

Depinde...daca este o dragoste materiala in milioane de dolari, iar daca este una sentimentala in milioane de sentimente laughing

| DenisIonut01 a răspuns:

In kg rolling on the floor eu am cumparat 1 kg sa am 3 saptamani laughing sau se masoara in sex? rolling on the floor

| KimY a răspuns:

In cuvinte, gesturi, simtiri!

| DarkMirror a răspuns:

Pai,depinde...Dragostea pentru bere sa masoara in litri de bere, dragostea pentru calculator se masoara in litri de calculator, iar dragostea de femei se masoara in litri de femei laughinglaughinglaughing.

| ioana_5848 a răspuns:

Dar in ce se masoara aerul? Aerul nu poate fi masurat, atins sau pipait dar cu toate astea e indispensabil vietii. Asa e si dragostea. Fiecare vede dragostea in felul sau dar cu totii o traim.in mod diferit insa.

| MARIA_3757 a răspuns:

Se zice ca dragostea e o boala, deci se va masora in gradele termometrului.Ehhh...oh go on...glumesc.eu cred ca dragostea se masoara in sentimentele pe care le simti fata de pers. iubita. Abia la sfarsitul vietii ne dam seama daca persoana cu care ne-am petrecut mai mult de jumatate din viata a fost cu adevarat jumatatea noastrahee hee

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

In mii de sentimene, in mii de fluturasi in stomac, in mii de culori vii.

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Cred ca in sentimente care cel mai adesea nu se pot descrie...

| Silvya18 a răspuns:

In zilele fericite happy

| SuperNovaaaaa a răspuns:

Valeeeu da' cate raspunsuri.

| FloriiDirectioner a răspuns:

N-ai cum nici macar prin fapte.
Trebuie sa simti ca iubesti persoana respectiva, altfel e egal cu zero vorbele dulci si cadourile

| Oana_4575 a răspuns:

In sentimente :d

| ma7r1x a răspuns:

In ziua de azi dragostea se masoara in bani. Cu cat mai multi cu atat dragostea e mai mare. happy

| oxss a răspuns:

In sentimente adunate, in suflete impartite si in lacrimi stransehappy

| wolder a răspuns:

In lacrimi

| KiryuZero a răspuns:

In bani

| AleAnyo a răspuns:

In ochi vineti. Dar:25% te ia dragostea, 25% te ia somnul, 25% te ia coma si 25%...ei bine...e teritoriu neutru.

| nykymyky a răspuns:

In klograme

| ionutz0116 a răspuns:

In bataile inimii

| anonimsiatat a răspuns:

Mai nou... dragostea se masoara in valurile de bani care le aduc partenerii unii la altii, sa nu generalizam, nu peste tot este asa.Pe scurt in bani.

| Fisstic a răspuns:

In sentimentelaughing

| oOAndreeaOo a răspuns:

In zile. Zile fericite impreuna.
In saruturi.Saturile tale dulci.
In imbratisari.Imbrtisari date te tine.
In lacrimi.Lacrimi de bucurie.
In ifinitul placerii.Infinitul placerii simtit alaturi de tine.
Dragostea se poate masura in orice iti perminte inima a simti.Peste limita imaginatiei oricui.
Dragostea nu este considerata o marime masurabila, dar ea poate fii daca tu o doresti cu adevarat.

| unbaiat_2826 a răspuns:

Păi in iubire,in certuri,in despărtirii,in inpacarii,in banii(in unele cazurii) in sex,in copii, se mai poate masura cu metru, cu ruleta...etc

| nupebunezau a răspuns:

Dragostea se masoara in incredere,iubire, prietenie, ajutor dar mai ales in iertare!

| jubike a răspuns:

Nu se masoara ea se simte

| florynuk a răspuns:

In bataile inimii

| Delia_5516 a răspuns:

In rabdare...