| JackieSue a întrebat:

Fantomele exista? Destui s-au jurat ca au vazut fantome... o fi adevarat oare? Am citit in ziar ca fantomele apar acolo unde s-a intamplat o tragedie si au murit.Acum chiar am prins frica.Ar fi de folos sa-mi spuneti de ce credeti sau nu in fantome.Merci!

Răspuns Câştigător
| Alexandrinaa a răspuns:

Normal nu ar trebui sa se intample, nu exista oficial asemenea creaturi: fantomele. Acestea sunt reproduceri ale imaginatiei noastre care poate sa ne faca feste la oboseala sau la frica. Atunci cand ti-e frica de ceva, desi nu stii sigur de ce, incepi sa observi orice imperfectiune sau anomalie tongue. La oboseala, la foame, creierul nostru nu mai functioneaza normal si te simti epuizat psihic, iar atunci, exact ca-n cazul betiei, nu mai poti controla cu usurinta ce ai in jur. Acei oameni care sustin ca au vazut fantome, au vazut probabil umbre ale unor obiecte, sau din cauza vantului, sau oboseala, dupa cum iti zic. Sincer, si eu am avut impresia odata ca e cineva in gradina, si vedeam o umbra de om, cand de fapt era... vantul care batea un arbusti, iar cand am vazut umbra, a luat forma unui om in lumina lunii... aiurea nu?tongue

114 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teai uitat la prea multe filme de groaza. Tu ai vazut o fantoma.Si alti prieteni imi zic ca au vazut dar eu n-am vazut.Toti mint.Nai incredere in nimeni in zilele noastre.

| Florin_4402 a răspuns:

Multi ar zice ca fantomele nu exista dar eu stiu ca da deoarece nu spun prosti dar este posibile ca sa se auda sunete ciudate si apoi sa se intample lucruri strani.Desi ai cree ca sunt doar in imaginatia ta dar...
Nu tot timpul trebuie sa crezi ca este doar in imaginatia ta caci cateeoadata ele sunt acolo si te privesc dar tu nu le poti vedea ma spun credetin in ele si temetiva deoare ce nu toate sunt bune

| Florin_4402 a răspuns:

Multi ar zice ca fantomele nu exista dar eu stiu ca da deoarece nu spun prosti dar este posibile ca sa se auda sunete ciudate si apoi sa se intample lucruri strani.Desi ai cree ca sunt doar in imaginatia ta dar...
Nu tot timpul trebuie sa crezi ca este doar in imaginatia ta caci cateeoadata ele sunt acolo si te privesc dar tu nu le poti vedea ma spun credetin in ele si temetiva deoare ce nu toate sunt bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza cu discovery e prefacatorie, adica voi nu ati vazut ca arata unii demoni si cum ar fi putut ei sa-i filmeze sau tot ce se intampla in casa aia totul este o prefacatori daca chiar ar fi existat fantome acolo voi credeti ca s-ar fi lasat filmate cand vor cei de la televizor? Nu cred in fantome dar cate odata si mie mi se face pielea de gaini cand merg pe strada si am o senzatie stranie ca sunt urmarita dar cred ca e doar imaginatia mea;]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu nu am vazut fantome cred ...am vazut odata intr-o noapte sub un autobuz un caine alb, nu i se vedea fata[fata acestuia era in umbra] eram cu prieteni aveam un pistol cu apa am tras in el... dar apa trecea prin el, statea nemiscat dupa un timp m-am dus acasa, cand am avut vreo 7 ani m-am dus cu fratele meu tot de 7 ani[at am plecat de la o inmormantare] la un prieten cand sa deschid poarta am auzit zgomote in hambar m-am uitat printr-o crepatura am vazut un om care statea in umbra si sarea pe pareti dupa careva secunde dintr-o data m-a prins de mana noroc ca era si fratele meu ca mo ajutat. mana omului ala [cred ca era un demon] era plina de sange era parca arsa pielea de pe el si cu unghi mari, dupa ce am scapat am fugit acasa i-am spus bunicului ce s-a intamplat dar nu ma crezut, eu cred in Dumnezeu! oare ce o fi vrut de la mine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea sa vad o fantoma dar una prietenoasa. nimeni nu a demonstrat sigur ca fantomele nu exista sau ca exista, lumea e plina de mistere. poate eu nu cred in ele ca nu le-am vazut... dar cine stie... a stai stiu eu cine stie doar dumnezeu stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat chiar exista

| omar12dec a răspuns:

Eu am una in casa ma jur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista si nu crede in din astea eu nu cred si nu voi crede vecii pururi Amin!:*big grintongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratilor fantome si demoni exita 100% daca nu crezi esti incuiat la minte exista si va exista intotdeauna fantome! sora mea a patit-o pe pielea ei! daca nu vezi nu inseamna ca nu exista sau ca nu auzi fantomele sau demoni nu se arata cand vreti voi! ele ataca oameni pe uni i sperie asa tare incat mor de frica, fac infarct de la frica! cum am zis al inceput cei car enu cred sunt incuiati la minte si ele nu se arata cand vreti voi de obicei ataca persoanele cum ar fi mai slabe de suflet, chinuite. si cei cu o putere spirituala mai ridicata cum ar fi mediumul happy deci EXISTA EXISTA SI IARARSI EXISTA a scris sin bibile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil exista spirite nu fantome... Spiritele sunt niste siluete care colinda lumea in cautarea celor dragi pentru asi lua ''La Revedere'' de la ei. ''Fantomele'' cu le spuneti voi apar in imaginatia voastra. Apar pentru ca voi le faceti sa apara. Intelegeti? Sunt doar nascociri ale imaginatiei voastre... Cand frica si temerile apar, apar si aceste Fantome.

| DjSeLeNa a răspuns:

Probabil exista spirite nu fantome...Spiritele sunt niste siluete care colinda lumea in cautarea celor dragi pentru asi lua ''La Revedere'' de la ei. ''Fantomele'' cu le spuneti voi apar in imaginatia voastra. Apar pentru ca voi le faceti sa apara. Intelegeti? Sunt doar nascociri ale imaginatiei voastre... Cand frica si temerile apar, apar si aceste Fantome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credem pentru ca daca nu ar fi fantmele nu amai stii de ele asa ca este normal orce nume care eczista este reala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred in fantome dar nu vreau sa vad doamne fereste si nici u sa vezi sa stii ca ce scriu astia sunt numai minciuni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu locuiesc intr-un bloc unde au murit 2 frati.in orastie. Daca vreti puteti venii si sa va convingenti ca exista.preotul a zis ca ei se cauta intre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca exista. urasc stiinta, incearca sa dea la tot o explicatie logica, dar teoriile lor sunt luate tot din religie, ce fraieri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-e frica ...brrrrrrrrrrr.cand mi-e frica noaptea ma bag in plapuma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vezzi nu crezi.ashaka eu am vazut ...sia cum cred... am vazut intr-o fotografie care am facut-o noaptea. de fapt era miezul noptii si in ea se vedea unbra noastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista fantome, strigoi vampiri dar in scobi doo rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal ca exista fantome dar doar in scobi doo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai astia care sunteti asa curajosi si nu credeti va propun ceva... puneti in coltul camerei o oglinda si 2-3 lumanari... iar seara la 12:00 singuri in camera cu totul stins aprindeti lumanarile si uitati-va in oglinda si spuneti ce vedeti.nu e gluma chiar insist sa o faceti si vendem atunci(vb din propria experienta am 19 ani si am vazut multe in acea seara)

| floryfofo123 a răspuns:

Daca exista dumnezeu exista si fantome daca exista Dumnezeu totu poate sa existe, cand simti prezenta cuiva mort la miezu nopti inseamna ca e o persoana moarta si trebuie sa zici tatal nostru mie misa intamplat.Ai curaj la miezu nopti sa te duci la baie singur si sa zici in oglinda de trei ori 6, 6, 6 iti fa aparea satana eu am zis si am simtit prezenta cuiva si simteam ca nu putam sa vorbesc si am zis tatal nostru in minte si am putut sa vb deci crezi cum vreistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi ma duceam cu prieteni sa ma joc fotbal si dintr-o data a cazut un geam de la etajul 4 pe o masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. videoclipurile pe care le postaeaza unii nu sunt adevatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se explica incinerarea cadavrelor dupa 2luni de la inmormantarea acestora

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantomele exista, st foarte adevarate.am o ruda la care curgea noapte pietris si pietre dp casa. a vn preotul si sau intamplat multe chestii ciudate.in clasa a 8 am vz ceva pe terenul de fotbal.nu eram singur.mai eram cu 4 prieteni.de fel st de la tara. a iesit ceva negru la noi cu gatul subtire si lung.am crezut ca lesin de frica. mi sau inmuiat genuchii.mai trec pe acolo cateodata si ma ia cu friguri si mi se ridica parul de frica. poate nu ma credeti, dar nu imi pasa dk ma crede cineva.eu stiu ce am vz si o tin pe a mea pana la capat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca totul esti si real dar si ireal pentru ca am fost martor la o intamplare "Eram eu cu prietena meu langa cimintir ziua si ne plimbam si dintr-o data ea imi zice -Ia uite acolo ce e? Cand m-am uitat o fantoma zburase din copac in mormant si m-am ingrozit si am plecat cu prietena mea de acolo. Sa o descriu:era o fata cu parul brunet fara picioare imbracata cu un poncho (cearceaf) alb care zbura pur si simplu deci in concluzie eu cred ca fantomele exista, si inca ceva nu imi iera frica nu bausem nu eram obosit era 12 ziua asa ca totul a fost adevarat. Va multumesc.

| sophieee a răspuns:

Nu stiu. unii spun ca exista alti zic ca nu!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma alea dupa discovery nu se stie daca sunt 100% adevarate dar eu cred ca exista. Ele nu ne pot face rau daca nu iti este frica de ele, cica se hranesc din teama noastra