| Ally99 a întrebat:

De ce unele persoane de pe acest site dau raspunsuri urate si care nu au legatura cu intrebarea? Nu vreau raspunsuri rautacioase!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Fiindca nu au ce face ...fiindca au un sentiment de superioritate si pentru ca multi dintre ei si-au facut cont pe site doar ca sa faca trolling!
...dar sincer sunt si unele intrebari la care raspunsurile rautacioase sunt meritate

99 răspunsuri:
| BlueOctober a răspuns (pentru Cosminovici18):

Eu il cred ca ma plictisesc stand degeaba, e funny sa te certi cu astia mici

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Chiar nu aveam cu cine sa vorbesc!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Ma duc sa mananc draga. Nu pleca.batting eyelashes

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

E bun reply asta laughing

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Nu plec!

| BlueOctober a răspuns (pentru Ally99):

Se duce sa isi bea lapticu, cred ca il hraneste mamica direct de la sursa

| Ally99 explică (pentru Cosminovici18):

Multumesc!

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

E bine sa gasesti cate o persoana sau mai multe care sunt bine dispuse!

| Ally99 explică (pentru BlueOctober):

Te respect total!

| Cosminovici18 a răspuns (pentru Ally99):

N-ai pentru ce!

| BlueOctober a răspuns (pentru Ally99):

Ma simt flatatalaughing

| Ally99 explică (pentru Cosminovici18):

Respect foarte mult persoanele care au cei 7 ani de acasa!

| iEmonel a răspuns (pentru Ally99):

Am revenit.

| Ally99 explică (pentru iEmonel):

Bravo!

| Ally99 explică (pentru Ally99):

Hai acum nu se mai ia nimeni de tine zii cati ani ai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Loool! 76 de răspunsuri, în 5 ore, la o întrebare banală!

| FucktheSystem a răspuns:

La răspunsuri răutăcioase te referi la limbaj injurios sau la faptul că nu-s genul d epersoane care pupă în dos pe cineva pentru o amărâtă de fundă și de fapt au ceva de zis chiar dacă persoana care a adresat întrebarea nu asta vroia să audă ci să-și audă părerea zisă de alții.
Sincer prima categorie o fac din 3 motive:
-nu îi duce capul de mai mult.
-se plictisesc și vor să încingă spiritele.
-se amuză pe seama altora.
A doua categorie o fac pentru că :
-s-au săturat de toate tâmpeniile de întrebări repetate la nesfârșit.
-vor să-i dea celui care a pus întrebarea o idee de ce nu e bine ce a întrebat sau despre ce a întrebat.
-se plictisesc.

Oricum eu simt că mă încadrez în categora a2a, nu-s folositoare pe site, zic ce am de zis și atât.

| Ally99 explică (pentru anonim_4396):

Eu am vrut sa aflu si parerea altora! Nu vroiam neaparat sa am atatea raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ally99):

Răspunsurile ca răspunsuri, dar cearta este una din cele mai prosteşti şi imature pe care le-am văzut vreodată. Niciunul din voi nu este mai breaz, toţi veniţi cu aceleaşi replici repetate, răsuflate şi fumate. Zici că am intrat la Grădiniţa TPU.

| Ally99 explică (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa stii nu eu am inceput cearta, dar ce sa mai nu ai cu cine sa vorbesti pe aici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ally99):

Ba da, tu ai început-o! Tu i-ai răspuns provocării lui iEmonel.
Şi hai să mai vezi unde ai greşit. Îţi iau toate replicile la rost.
''Mai am putin si ajung membru senior si apoi te raportez'' - ah ah, ce să îţi povestesc. Tu chiar crezi că sperii pe cineva şi că doare pe cineva de răspunsul raportat? În plus, ai nevoie de două raportări, nu doar una
''Cate voturi am de dat'' - iar, crezi că îi e cuiva teamă de stupizii ce îi acorzi?
''Nu cred ca ai mai mult de 10 ani la ce raspunsuri dai'' - maturitatea nu ţine cont de vârstă, ci mai mult de educaţia culturală, educaţia parentală, mediul în care trăim, anturajul şi... ceva din naştere, depinde cum am fost înzestraţi. Cunosc o fată de 10 ani care ştie să dea replici mai bune ca părinţii ei şi să închidă gura multora. Inclusiv mie, şi eu mă dau greu bătută.
''E un copil fara educatie si lipsa de ocupatie'' - ai stat tu după el, să tragi concluzia asta?
''In ziua de azi nimeni la 10 ani nu se mai joaca cu masinutele!'' - exact, din păcate de la maşinuţe au trecut la vibratoare sau mai rău, prezervative...
Cum îţi permiţi să generalizezi? Cum ziceam, eşti tu Dumnezeu (dacă există) să ştii ce face toată lumea? Şi ce e rău în a te juca (,) cu maşinuţele? Mulţi o fac, dar nu recunosc de teama de a nu-şi păta imaginea, şi mai rău se iau de alţii.
''recunosc ca am 12 ani, dar macar eu gandesc logic'' - Dadada. Am observat, ne-ai dovedit-o. Vezi că e sarcasm, dacă nu ai gândit logic nici de data asta.
''Eu asa am fost educata si asa o sa fiu pana cand oi muri!'' - nu fi ipocrită, nu ştii în ce situaţii te va pune viaţa încât să te schimbi. Şi eu ziceam că nu am să fumez niciodată, dar uite că am făcut-o, eram puţin beată când m-am apucat. Înţelegi tu?
''Deci esti de la tara! Deci ce sa iti cer?'' - nu mai judeca după regiunea de provenienţă! Asta îţi cer eu ţie, există mulţi oameni din mediul rural (ţărani) geniali care fac tot posibilul să realizeze ceva în viaţă în ciuda posibilităţilor reduse şi destui orăşeni legume, care nu ştiu să aprecieze ceea ce au, şi sunt şi reduşi mintal pe deasupra. Sau invers, bineînţeles. Ah, şi vezi că o propoziţie nu se începe niciodată cu ''deci''!
Ah şi ultima, dar nu cea din urmă: ''dar ce sa mai nu ai cu cine sa vorbesti pe aici!'' - vorbeşte cu mine. De sunat nu pot suna pe nimeni că nu am minute, aş merge să citesc ceva sau să mă uit la tv, nu e nimeni nici pe mess deci hai, vorbeşte cu mine, că eu te înţeleg.

Şi scuze de roman. Să nu crezi că ţin cu cineva de aici. Dacă e necesar, iau la puricat şi replicile celorlalţi.

| Flav a răspuns:

@Ally99 - daca te-am evitat, imi cer scuze. Cred ca nu ti-am vazut intrebarile pana acum, ca sa vezi ce inseamna raspunsuri rautacioase (hi, hi, hi) iar ceea ce voiam sa-ti reprosez, observ c-a facut-o @Jelli, cu care sunt total de acord (oricum nu mai vazusem de mult timp un raspuns bun de la ea).
Vrei sa auzi totusi si concluzia mea? Iti redau cateva versuri din Parazitii:
Vrei bani, banii n-o sa cada degeaba din cer
Vrei prieteni, invata sa vorbesti sincer
VREI RESPECT, INVATA SA RESPECTI.
Sa oferi, trebuie sa meriti tot ce ai
Sa castigi, nu sa ceri.
La varsta ta inocenta de 12 ani, arunci cu noroi in ochi altor useri, ii jignesti, incerci sa fii incisiva prin repetarea semnului exclamarii, ca o curca beata si ai si cateva greseli gramaticale. Eu-ti spun sa stai la locul tau, sa-ti vezi de lungul nasului, pana nu te pun sa faci un joc de glezne si sa te trimit la desene, laptic, rugaciunea de seara. (daca tu ai catalogat o persoana care este din mediul rural, ca n-ai ce vorbi cu ea, eu de ce n-as proceda la fel cu tine, raspunzandu-ti cu aceeasi moneda, privindu-te undeva de sus: ce palaria mea cauta o puslama pe site-ul asta, care vorbeste de principii si moralitati, dar le incalca imediat cum nu-i dai dreptate? Ai citit fabula Boul si vitelul?)
La culcare!

| Georgiana16v a răspuns:

Pentru ca sunt rautaciusi si nu au ce face si nu lasa decat o impresie proasta. Pentru ca nu ne stim intre noi asta nu trebuie sa dam tot felul de raspunsuri urate, agresive, etc. Asta duce la prostie.

| Mitsuri10 a răspuns:

Dupa mine acele persoane nu au ce face si raspund aiurea!

| Sp3edy a răspuns:

Asta pentru ca sunt inapti mintal si pentru ca pe internet inca nu se aplica sanctiunile ca si cum ar fi fata in fata.ce spun eu este foarte posibil deoarece exista un Ip pe care il are fiecare si sanctiunile pot fi aplicate foarte usor daca ar interesa pe cineva.

| Twilight a răspuns:

Sa faca haz, sa demonstreze ca ei nici nu isi pun mintea sa-i ajute pe cei care au pus acea intrebare pentru ca intrebarea cica e "prea banala petru ei". Am observat si eu asta.

| Aleqa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te scuza, in mare parte ai dreptate si nu trebuie sa te scuzi de vina altora.Te admir dupa raspunsurile pe care le dai la varsta ta si continua asa! O sa ajungi undeva cu acest limbaj.happy
@Ally99 ''intrebarea'' asta nu are sens.Aici sunt numai raspunsurile tale [categoric inutile].Si sunt rautacioasa.Ok.Altceva?
Atat timp cat sunt mult mai mica ca tine la varsta gandeste`te ca vorbesc mult mai matur si incerc sa evit cearta.Dar tu, din contra! O apesi mai mult.Asa ca inceteaza cu intrebarile astea banale [vorba lu Jelli] care nu aduc nicaieri decat la cearta si pierdere de timp.Aiurea,frate,aiurea!

| Aleqa a răspuns (pentru Flav):

Iti dau dreptate si tie ca si lui@Jelli. Oare de ce vor numai cearta? Numai ca sa iasa in evidenta si sa arate cat de banali pot fi prin limbajul si comportamentul pe care il au straight face? Urasc genu` asta de copii rebeli care nu stiu ce`i aia seriozitatewinking!

| Aleqa a răspuns (pentru iEmonel):

O intrebare.ma rog simpla: De ce vorbesti cu niste copii care macar nici nu stiu ce`i aia maturitate [ma rog, seriozitate]? Ca sa dovedesti ca nu ai mai multa minte ca ei? happy

| iEmonel a răspuns (pentru Aleqa):

Pentru ca ma plictisesc si daca ma pun la mintea lor nu inseamna ca sunt ca ei.