NOname
| NOname a întrebat:

Dacă ai putea să-ți comanzi visele, ca la restaurantul de vise, ce ai dori să visezi astăzi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...sunt într-o cabană undeva la munte. Afară ninge, iar eu stau cuibărită într-un balansoar, învelită într-o pătură călduroasă şi moale. Şed liniştită, senină şi calmă lângă şemineu...savurând o carte delicioasă şi o ceaşcă de ciocolată caldă, dulce şi aburindă, in timp ce lemnele trosnesc uşor in focul dinaintea mea.
Din când in când, imi mai ridic privirea dintre slove şi zâmbesc admirativ fulgilor de nea din fereastră. Şi sunt nespus de incântată că afară e atât de frig...iar la mine e atât de cald, atât de bine şi atât de...frumos.

Şi eventual, când imi indrept pentru a nu ştiu câta oară privirea spre fereastră, o zăresc pe NOname in geam, zgribulită şi ninsă, dar zâmbitoare. Habar nu am ce caută acolo şi ce-o aduce pe meleagurile mele, dar sunt mai mult decât bucuroasă să o invit cordial inăuntru, unde să imi explice totul la o ceaşcă de ciocolată caldă. Şi-apoi să depănăm cele trăite şi cele netrăite in efemera noastră licărire telurică ce-şi spune...Viaţă.

138 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

Aş comanda zilnic o porţie de NOname. Am o slăbiciune la fetele inteligente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vrea multi bani laughing la ce criza e acum cred ca toti vor acelasi lucru laughing

Apache
| Apache a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Ar fi penal sa inceapa ploaia

| betsy a răspuns (pentru PotcaPădurii):

Mai ales ca nu stii in ce consta nota.

| medex3 a răspuns:

Orice. Doar sa-mi dea sentimentul de fericire.Atathappy

| Lightning1997 a răspuns:

Sa fie lumea mai buna decat este in prezent.Sa se schimbe situatia in lume, sa nu mai existe conflicte de niciun fel.

| CyLvEr a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Este de viswinking

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru CyLvEr):

Așa este.happy

| NotoriousG a răspuns:

As vrea asa:
Sa fiu in vestiarul Stelei si sa ma pregatesc de joc. iar cand vine antrenorul sa batem palma cu el si sa intram pe teren in aplauzele suporterilor... iar cand intram eu ( ultimul) sa mi aud numele strigat de suporterii Stelei... iar la final sa arunc tricoul in tribuna si sa se bata lumea pe ellaughing

| gabriela32 a răspuns:

Azi, as dori sa visez ca sunt la Poarta Raiului. Nu de alta, insa am mai visat o data asta, si a fost absolut de vis. In acel vis l-am vazut pe Dumnezeu. Din pacate visul a fost scurt, dar am vazut atat de multe lucruri pe care, in viata reala, nici nu ai posibilitatea, dar nici nu te gandesti si nu vrei sa le vezi.

| Shatteredx a răspuns:

As dori sa ma visez avand o noua identitate, intr-un alt oras sau tara la o iesire nocturna pe plaja cu nevasta-mea (din viitor) si din mare sa iasa Aladin cu lampa lui, sa-mi pun o dorinta

NOname
| NOname explică (pentru Shatteredx):

Mmmm... Ce vis de vis! Frumos!

| MrsEinstein a răspuns:

1.Să dau mâna cu Bono, şi să-i cer un sfat legat de viaţă.
2.Să fiu mult mai inteligentă.
3.Să am viaţa perfectă
4.Să ajung pe 28 iulie la Mamaia sau să ajung la concertul lui Lady Gaga.
Dar e imposibil, doar dacă imposibilul ar deveni posibil, ceea ce e imposibil.

| Shatteredx a răspuns (pentru NOname):

Dacă ai putea să-ți comanzi visele, ca la restaurantul de vise, ce ai dori să visezi astăzi?

NOname
| NOname explică (pentru Shatteredx):

Hmm...bună întrebare. Cum de nu m-am gândit eu la ea?

Visele mele sunt prea nepovestibile, dar, te asigur, frumoase.

http://www.youtube.com/watch?v=UAOxCqSxRD0
Vise plăcute!

| Gina1 a răspuns:

...Ca sunt cu baiatul pe care il plac :-

| push2gl a răspuns:

Sa visez persoanele iubite, prietenii

| elenush17 a răspuns:

Daca iti spunem ce am vrea sa visam, ne-ai indeplini visele? Ar fi foarte frumos

| xDyanne a răspuns:

As vrea ca in vis sa pot calatori in trecut sami repar toate greselile savarsite deal lungul vieti!

| Borzos_Madalin_1996 a răspuns:

Eu as vrea sa i intalnesc pe cei de la LALA BAND si sa fiu cu fata pe care o iubesc muuuuuuuuuuult

| AndreeaDtm a răspuns:

L-as visa pe el...mi-ar fi cel mai frumos vis.atat.daca as putea alece dintre tott te-as alege pe tine IUBIRE.TE IUBESC!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zborrrrrrrrrrrr.

| W3R4 a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Ce dragut!
Chiar ai gusturi!winking

| W3R4 a răspuns (pentru Apache):

Inseamna ca ai sange in tine daca vrei sa faci asa ceva...
Oricum, ar fi tare! \m/

| W3R4 a răspuns:

As vrea sa visez ca sunt un alt animal, un leu de exemplu! happy

| Emmmmmm a răspuns:

Ca sunt iar copil...7-8 ani si ca lucrurile nu sunt atat de complicate cum sunt acumbig grin

| christabell a răspuns:

As comanda un vis care sa mi se si implineasca la trezire, asta daca ar fi unul potrivit in meniu.

NOname
| NOname explică (pentru christabell):

Unul nepovestibil, dar împlinibil mi-aș comanda și eu...

| NoiNoiNoi a răspuns:

Daca asi putea sa imi aleg visele, as vrea sa visez ca sunt pe o insula luxoasa cu o prietena si sa mergem la cumparaturi, sa ne distram, sa facem plaja si sa inotam in Marea Mediterana, apoi sa mergem la culcare in hotelul de lux.