NOname
| NOname a întrebat:

Dacă ai putea să-ți comanzi visele, ca la restaurantul de vise, ce ai dori să visezi astăzi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...sunt într-o cabană undeva la munte. Afară ninge, iar eu stau cuibărită într-un balansoar, învelită într-o pătură călduroasă şi moale. Şed liniştită, senină şi calmă lângă şemineu...savurând o carte delicioasă şi o ceaşcă de ciocolată caldă, dulce şi aburindă, in timp ce lemnele trosnesc uşor in focul dinaintea mea.
Din când in când, imi mai ridic privirea dintre slove şi zâmbesc admirativ fulgilor de nea din fereastră. Şi sunt nespus de incântată că afară e atât de frig...iar la mine e atât de cald, atât de bine şi atât de...frumos.

Şi eventual, când imi indrept pentru a nu ştiu câta oară privirea spre fereastră, o zăresc pe NOname in geam, zgribulită şi ninsă, dar zâmbitoare. Habar nu am ce caută acolo şi ce-o aduce pe meleagurile mele, dar sunt mai mult decât bucuroasă să o invit cordial inăuntru, unde să imi explice totul la o ceaşcă de ciocolată caldă. Şi-apoi să depănăm cele trăite şi cele netrăite in efemera noastră licărire telurică ce-şi spune...Viaţă.

138 răspunsuri:
NOname
| NOname explică:

Îmi dau seama că ești mai mult decât dezinformat și ai idei preconcepute. Nu-i nimic, toți am fost.

Când ai timp, citește discuțiile de aici: http://www.tpu.ro/......-intreaga/ ca să înțelegi ce sunt visele, cum funcționează și că nu se pune problema de a te încrede în ele sau nu, dar creierul nostru are nevoie de ele, ca să n-o ia razna (dacă nu ai visa, ai înnebuni, simple like that).

Iar dacă tot avem nevoie de ele, ipotetic vorbind, de ce să nu alegem ce "film 3D să vizionăm astăzi"? Ar fi fun să putem comanda cine, unde și cu cine să fim în vis, nu crezi?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mare-i gradina lui Dumnezeu si multi au sarit gardul. AICI dati cu "eronatul", desteptii familiei!

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Hmmm,o calatorie asa de vreun an prin lume...sa-mi fericesc retina si sufletul.
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O intamplare vie din copilarie.Cu siguranta m-as trezi cu zambetul pe buze dupa un asemenea vishee hee.

| Innuka a răspuns:

As vrea sa visez ca ma impac cu baiatul pe care il iubesc si suntem fericiti ca in prima zi :*

NOname
| NOname explică (pentru Innuka):

Atunci asta îți și doresc.

NOname
| NOname explică (pentru Apache):

Sau așa:
http://www.youtube.com/watch?v=TWfph3iNC-k

| reihiuke a răspuns:

Eu cam in 3/5 vise imi dau seama ca visez. Prin urmare, pot sa fac ce vreau pe acolo, nu numai sa "vizionez" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ÉrotiqueConseils):

Da' de ce iti trebuie doua paturi? Vrei sa mergi acolo in grup organizat?

| Măduuțaa a răspuns:

Buna NOname! Cu siguranta as dori sa visez IN FIECARE noapte o familie mareee si fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tate lucrurile frumoase ce nu le stiu inca.

| Downfall a răspuns:

Ce contează dacă până la urmă tot mă trezesc la realitate? Iar această realitate nu seamănă deloc cu cea din vis, din păcate.
Dar totuşi, visele au şi ele o parte bună (cele frumoase). Măcar pentru un moment aduc o mică porţie de bucurie;)) Deşi când te trezeşti, rămâi cu un gust de dezamăgire în gură.
Hmm...ce aş vrea să visez azi? Nu ştiu... Poate pe mine, stând întinsă într-un hamac, pe o plajă exotică, sorbind dintr-un pahar mare de suc, privind înspre imensitatea oceanului, fără nicio grijă sau responsabilitate pe capul meu. Şi să nu uit, ceva muzică relaxantă pe fundal:
http://www.youtube.com/watch?v=nn7OZ00YaIY
Deci, cât e nota de plată? :))

| Innuka a răspuns (pentru NOname):

Mersi :*

NOname
| NOname explică (pentru Măduuțaa):

Cât mai aveți de așteptat până se naște ăl' mic?

NOname
| NOname explică (pentru Downfall):

Dacă mă lași să mă bălăcesc în oceanul tău, îți fac o reducere.

P.S. Place mult melodia.

| Măduuțaa a răspuns (pentru NOname):

Mai este o luna..Off..Asteptarea asta e interminabila sad.

NOname
| NOname explică (pentru Măduuțaa):

O, da' mai aveți foarte puțin...
Sarcina ușoară și să aveți un bebeluș sănătos! Iar la cât de bine arătați amândoi, frumusețea e ca și garantată.
Răbdare, tăticule, răbdare!

| VadTot a răspuns:

Sa i vad pe politicienii astia cum se descurca ei cu un salariu de 800ron si intretinerea pe timp de iarna o au de 1000ron~! funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca lumea s-a schimbat, a devenit mai buna si mai dreapta; stresul si grijile cotidiene, uneori provocate de altii, sa nu mai fie.Numai bine.

| Măduuțaa a răspuns (pentru NOname):

Mulțumim NOname happy! Sarcina a fost una sanatoasa, iar Slava Domnului, copilul este perfect sanatos... De frumos, stim ca va fi frumos laughing ( Glumesc ). Incerc sa am răbdare dar mereu simt ca o luna trece ca un an sad sad sad.

NOname
| NOname explică:

Tu înțelegi ce înseamnă "ipotetic vorbind"?

NOname
| NOname explică (pentru Dumnezău):

Sweet Dreams!
http://www.youtube.com/watch?v=rJE_Sc1Wags

Apache
| Apache a răspuns (pentru NOname):

Da pauza la 0:07 si uita-te ce scrie pe pieptul lui.
Imi face reclama happy

NOname
| NOname explică (pentru Apache):

Știu, Apache, știu...
De ce crezi că am postat link-ul?

Apache
| Apache a răspuns (pentru NOname):

Mai de fiecare data cand vad video-ul asta trebuie sa imi fac putina reclama... tine de contract laughing

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru anonim_4396):

Eeee, acolo aș vrea să fiu, nu mai contează câte paturi sunt. Așa e imaginea, ce vrei, și tu acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa visez ca ma aflu in Paris, sub turnul Eifell, luand cine cu persoana draga mie, hmmm..sa ma gansesc..cipsuri! laughing..Eee nu sa fie asa o mancare dinaia dichisita! happy :X

| AshWorld a răspuns:

Visez la o intrebare pe TPU la care sa primesc si eu cate raspunsuri primesti tu in medie la o intrebare! crying Daca as fi pus(sau as pune) vreodata fix intrebarea ta nu strangeam mai mult de 12 raspunsuri, dintre care 7 erau reply-uri.

| ErrChan a răspuns:

Sa visez ca sunt cu prietenii mei si sunt fericita! Asta conteaza cel mai mult!