| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani. Am facut sex cu iubitul meu. La 5 zile dupa aceea mi-a venit ciclul. Dupa aceea mi-a venit luna viitoare la 25 de zile dupa. La acel contact sexual am folosit prezervativ si nu a ejaculat in interiorul vaginului meu. Acuma ar trebui sa-mi vina iar ciclul dupa calculul meu dar parca am o senzatie de voma. Oare sa fiu insarcinata? Sau ce se intampla? Mi-am cumparat un test de sarcina dar mi-e frica sa-l fac. Vreau sa aflu si parerea voastra. Am auzit ca ciclul poate veni si peste sarcina. Doamne ce frica imi este. Va dati seama ca la 16 ani e greu sa ai un copil. De la atatea griji urasc si bebelusi. Nu mai pot. Simt ca inebunesc.Multumesc pentru raspuns.

186 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu au trecut mai mult de 6 zile de cand ai intarziere,nu te ingrijora, iar daca nu vrei sa-l pastrezi pe bebe, du-te si ia anti`bebe`` si totul va fi ok. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuia sa te gandesti la asta inainte sa faci sex.psihicul tau v-a ceda in curand

| Denisse_6957 a răspuns:

Drăguțo,ar fi trebuit să te fi documentat înainte să bagi lemne pe sobă, oricum dacă nu s-a rupt prezervativul n-ai nimic. Dar.baftă. P.S: Mama lui de test, ar fi bine să-l faci cat mai repede! (:

| claudiu_1901 a răspuns:

Da esti insarcinata

| George-alexandru_Pop_1980 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa te stresezi...adik in fine...laughing

| masculin1feminin0 a răspuns:

Aha! Pai stiai ca prezervativele nu sunt 100% sigure? Alea Durex sunt100%, daca nu folosesti durexurmatoarea data zii macar partenerului sa-si puna cate 2 laughing. Si fa-ti testul de sarcina, in caz daca esti gravida apuci sa avortezi daca vrei, pana nu sperma aia prinde toate organele sufletsi viata, ca atunci o sa iti fie mai greu.