| StelaTPUro a întrebat:

Cine vrei să fie Utilizatorul Anului 2010 pe TPU.ro?
Te invităm să nominalizezi cel mai bun utilizator TPU din 2010 şi să îţi motivezi alegerea.
Citeşte mai multe detalii http://www.tpu.ro/blog/?p=1571

960 răspunsuri:
| matrixismyname a răspuns:

Forta NONAME! Nu mai are rost sa zic de ce, deja s-a zis tot ce era de zis de el/ea. Dar o sa mai zic si eu ceva ca sa nu zica cineva ca... n-am argumentat raspunsul:
NOName, de ce?
-raspunsuri MULTE si UTILE
-e politicos/oasa in raspunsuri (spre deosebire de unii din voi)
-raspunde pentru ca vrea sa ajute, nu pentru fundite sau mai stiu eu ce.
-raspunde cu raspunsuri folositoare, nu face spam.
-el/ea a fost printre primii mei prieteni aici pe TPU, cand eram mai novice.
-nu se baga in seama unde nu stie sa raspunda (ca sa-l induca in eroare pe respectivul, cum fac multi altii )
-e expert TPU, ceea ce arat putin valoarea lui/ei de utilizator TPU.

| DEBrown a răspuns:

Bacemi, a dat raspunsuri multe si folositoare.

| Shery a răspuns:

Eu nominalizez pe cine ma nominalizeaza laughing Glumesc, evident... Din pacate nu am mai stat asa de mult pe site in ultimul timp, de abia acum am inceput sa intru din nou, dar va sustin propunerile happy

| Shery a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa fie o distinctie si pentru cel mai amuzant user al anului big grin

| Shery a răspuns:

Stela, poate le explici tu userilor ca nu exista nominalizari stupide sau nefolositoare, ca ei nu prea inteleg.

| Shery a răspuns:

@kongeriket: se vede ca nu am mai intrat demult, pe vremea mea nu prea se dadeau stupizi... nu la raspunsuri pertinente, cel putin. Si totusi, de cand este o gluma stupida? Ori e amuzanta, ori nu e si nu dai nimic laughing

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

NoName deoarece da niste raspunsuri foarte bune, si pentru cel care intreaba dar si pentru cei care sunt interesati de raspunsuri la acea intrebare.Este foarte activ(a) si prietenos(a)
Votez NoName

| InoTkd95 a răspuns:

Eu cred ca NOName merita cu siguranta sa fie userul anului. Si pe mine m-a ajutat de multe ori si vad ca si alte persoane sunt multumite de sfaturile sale. big grin>big grin

| Deniisze a răspuns:

Consider ca NoName sau Legiuitoarea ar trebui sa fie userul anului pe TPU! happy

| Deniisze a răspuns:

Hey buna.
imi pare rau ca nu am dat si o motivatie happy
Dar nu prea stiam ce sa zic thinking
Deci eu as vrea ca NoName sau legiutoarea sa fie userul anului.
De la ele am primit o gramada de raspunsuri foarte bune, dat si la ceilalti. Ele dau sfaturi utile si chiar resprecta regulile TPU si mai mereu sunt active pe site.

| QuadruplePersonality a răspuns:

NoName clar.

Fata asta sa straduit foarte mult, e foarte activa, educata si intelegatoare. Nu stiu de ce sar impotrivi cineva.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu il numesc pe Bacemi pentru ca pe langa faptul ca este mereu activ pe site si dispus sa ne ajute, acorda multe raspunsuri inteligente, raspunsuri care chiar te ajuta, de aceea cred ca este si printre primii.Prin urmare il nominalizez pe Bacemi.

| Parker a răspuns:

Personal (din cate am vazut si auzit) mi se pare ca NOName este candidatul ideal pentru titlul de "Userul anului" pe TPU.Motivele :o comunicare armonioasa in orice subiect, raspunsuri ferme, sigure si, nu in ultimul rand, corecte, activitatea.

P. S. As propune sa se infiinteze titlurile de USERUL LUNII, USERUL SAPTAMANII...pentru a face siteul mai atractiv.

| 愛日本 a răspuns:

Eu zic ca NONamehappy

| 愛日本 a răspuns:

Consider ca NOname ar trebui sa fie utilizatorul anului pentru ca :

1. da raspunsuri utile, amuzante si inteligente
2. faptul ca este Expert TPU arata ca este activa, inteligenta si inteleapta.
3. este cunoscuta de aproape toata lumea de pe site
4. a incercat si a reusit sa dovedeasca faptul ca exista si blonde inteligente.

| MeMyseIf a răspuns:

NOName, chiar merita! votul meu -pentru ea!
motivele sunt exact ca acelea date de persoanele care tot voteaza pu ea!
P. S:Cu toate cu probabil nu se va lua in considerare votul meu, oricum sa fie!laughing

| IoanaBogdana a răspuns:

NOName merita sa fie userul anului 2010 deoarece da raspunsuri elaborate si foarte utile. el/ea este potrivit(a) pentru a fi userul anului.

| IIIx333III a răspuns:

Buna tuturor! Nu stiu daca este voie, dar ma nominalizez pe mine. Stiu ca veti zice ca sunt egoista, si ca nu imi pasa de altii, dar macar cititi pana la capat.
De 1 an si putin, TPU a devenit pentru mine o familie. Desi m-am integrat greu in aceasta familie, si mi-a fost greu sa ma acomodez cu regulile, m-am adaptat si mi-am gasit alinarea in raspunsurile voastre, noii mei prieteni.
Am ajutat cat am putut, si am devenit o alta persoana de cand mi-am facut cont pe site-ul acesta. M-am oprit din dat indicatii celorlalti, mi-am facut un iubit, de care m-am despartit apoi usor, ulterior ramanand amici. M-am bucurat mai din plin de copilarie, si am invatat ca este cel mai frumos lucru sa daruiesti, pentru ca vei primi in schimb.
Cu toate ca nu cred ca am sanse la acest cadou de sarbatori, am invatat cel mai important lucru in viata, care mi-a schimbat viata in bine:
Am invatat sa nu mai spun "ma plictisesc", pentru ca pot oferi sfaturi altora.

Va multumesc pentru ca m-ati acceptat in comunitatea voastra!
Adry00

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Euuuuuuuuuuuuuuuu big grin tongue

| Frrramboise a răspuns:

Sunt fana declarata NOname! Nu am niciun cuvant de rau la adresa ei!
cum s-a mai spus, posteaza cu cap, e amuzanta si inteligenta! ea merita sa fie utilizatorul anului! la fel cum a meritat sa fie expert TPU!

| Ririru a răspuns:

Nu cred ca am un preferat. Vreau sa fie o persoana care se straduieste.Care e activa etc. Imi place foarte mult : NoName, just4fun, Bacemi, Brigaela, I`mPerfect(a)! Persoanele astea m-au ajutat foarte mult, nu neaparat direct [ adica n`am pus eu intrebare, dar le-am citit raspunsurile si am gasit solutii.].

| Ririru a răspuns:

Si pentru ca trebuie sa aleg pe cineva, o aleg pe NOname.

De ce?
Sunt FOARTE sigura ca ar continua sa ne ajute si daca nu iese userul anului. Da sfaturi bune, vorbeste respectos. Etc.

| edy132 a răspuns:

Mama, dar cum numarati toate voturile sunt aproape 1 mie de raspunsuri. Votul meu merge la UnVisAlMeu.

| Ana a răspuns:

Pe NOname, a dat multe raspunsuri folositoare

| CosteaVlad a răspuns:

Desemnarea "Utilizatorului Anului" în funcţie de nominalizările utilizatorilor mi se pare irelevantă, mai ales în cazul în care aceasta ar conta în proporţie de 100%. Oricât de verticali am încerca să fim în desemnarea celui mai bun user, tot va exista puţin subiectivism din partea fiecăruia dintre noi; e normal, şi e inevitabil...
Teoretic, ar trebui să fie Bacemi, deoarece în clasament se află imediat după Brigaela, care implicit este pe locul 1. Plus de asta acel loc 2 este destul de justificat raportându-ne totodată şi la calitatea răspunsurilor sale.
Dar în altă ordine de idei, ca să mă leg totuşi şi de subiect, eu votez cu NOname. De ce? Pur şi simplu pentru că încerc să fiu obiectiv. Este o utilizatoare care s-a implicat şi se implică extrem de mult pe site, dă răspunsuri utile tot timpul, şi cel mai important, este printre puţinii useri care activează pe o arie foarte extinsă de domenii, spre deosebire de mulţi alţii din top care s-au axat doar pe anumite categorii. Ce să mai zic, o utilizatoare de nota 10 cu plus, care a dovedit constant de-a lungul timpului seriozitate, maturitate, inteligenţă, şi nu în ultimul rând, bun simţ.
O seară frumoasă! happy

| CosteaVlad a răspuns:

Îmi cer scuze că revin, dar simt nevoia de a mai face o mică precizare:
A nu se confunda totuşi meritul unui utilizator pentru titlul de Expert TPU, cu acela pentru titlul de "Userul anului"; sunt două titluri total diferite, dar mulţi dintre voi se pare că n-aţi prea remarcat acest lucru când aţi făcut alegerile pe care le-aţi făcut...
Candidaţii pentru titlul de "Utilizatorul anului" automat sunt doar aceia care deţin deja titlul de Expert TPU. Orice nominalizare a unui user care nu este nici măcar expert, din start este irelevantă, deoarece, în principiu, titlul de "userul anului" este deasupra titlului de "Expert TPU", adică ar fi un fel de "cel mai Expert dintre experţi", şi nu poate fi acordat unui utilizator care nu deţine nici măcar acel chenar portocaliu. Sunteţi sau nu de acord cu mine? Eu cred că da...winking

| Oanny a răspuns:

Eu il votez pe Bacemi deoarece da raspunsuri folositoare.

| Alle15 a răspuns:

Ok daca nu pot sa ma nominalizez o aleg pe Noname

| andreeamitoi a răspuns:

Buna! Imi place foarte mult acest site si va felicit pe toti care ati contribuit la asta si care ati avut ideea. De cand sunt pe acest site am remarcat cum userul "Abh" a ajutat foarte multe persoane si m-a impresionat foarte mult felul in care pune problema la fiecare raspuns. Sper ca Abh o sa fie userul dorit si de voi, va multumesc si la revedere!

| Lorє๔คnค a răspuns:

Eu as vrea s-o nominalizez pe Andrєєa, deoarece ea da mereu raspunsuri folositoare, inteligente, cu care ajuta mereu oamenii care au diferite probleme.
Ea este prietenoasa, cu mult bun simt, dand dovada mereu in raspunsurile sale de istetime, intelepciune si mai ales ''prietenie neconditionata''cu toti membrii site-ului.
Si mai ales, ea nu foloseste raspunsuri deja aparute pe internet, ca multi utilizatori de pe acest site, ea nu accepta funda data ''cadou''ci munceste prin raspunsurile ei pentru a primii fundite.
Ea este de asemenea prietenoasa, de incredere, o buna ascultatoare, corecta, si ar ajuta(daca ar putea) pe toti cei care au nevoie de un raspuns inteligent si corect in acelasi timp.
Pentru ea aceste proverbe intelepte romanesti fac parte din comportamentul ei de urmat si din descrierea ei personala:

Tot omul trebuinta unul de altul are, de aceea niciodata sa nu zici "Ce-mi pasa mie?"

''Unul de altul suntem legati dupa trebuintele noastre, de aceea unul pe altul sa ajutam a lui trebuinta, dupa a noastra putinta''

''Unul pe altul cand se ajuta, atunci dragoste e mai multa.''

De aceasta eu respect acest utilizator.

Sharpay