| martzian a întrebat:

Credeți că existența lui Dumnezeu ar trebui dovedită științific?

130 răspunsuri:
| NnDWtf a răspuns (pentru martzian):

Cum poti sa ceri dovezi ca nu exista ceva ce NU vezi?
Nu imi arata mersi, nu citesc biblia. Religia e o forma de manipulare, si vad ca multi prosti se lasa "prinsi".
Parca astia sfinti cand mureau nu se imputeau, nu putrezeau si tot asa. De ce cand e vorba de "ramasitele lui Sf.Calinic" de exemplu vad numai fiare, nu carne?

Sa-mi spui numele tau, cand o sa murim amandoi o sa te caut pe lista din "rai".

| NnDWtf a răspuns (pentru martzian):

De ce preferi cartile in locul filmelor? Ca nu e adevarat?
Ba sa stii ca e foarte adevarat ca ei au supravietuit. Au supravietuit si specii de pesti, dovada ca a fost gasit un peste de vreo 9m pe langa nu stiu ce coasta care nu semana deloc cu vreun peste din era noastra. Cercetatorii au spus ca face parte dintr-o specie care se credea ca e disparuta de la evenimentul cu meteoritul.

| martzian explică (pentru NnDWtf):

Cercetatorii au spus ca face parte dintr-o specie care se credea ca e disparuta de la evenimentul cu meteoritul. - Care cercetatori? Poti sa-mi indici studiul de care vorbesti?

| martzian explică (pentru NnDWtf):

"De ce preferi cartile in locul filmelor?" - Ghici... happy

| martzian explică (pentru Alphawolf):

"Tu ai facut niste afirmatii, care nu pot fi decat deplasate, iar asta oricat de citit esti" - Uite, pentru ca nu are rost sa ne certam, tu poti folosi ocazia asta pentru a demonstra public ca m-am inselat.

"Eu vreau sa inteleg totul, vreau raspunsuri la intrebari" - Atunci te sfatuiesc sa iei in calcul toate variantele. Daca vei avea curajul sa mergi pana la capat cu rationamentul evolutionist, vei gasi ca vei avea nevoie de o credinta mai mare pentru a accepta asta decat ai avea pentru a crede in Dumnezeu. Sper sa te multumeasca eternul si raspuns pentru aparitia unui intreg univers din nimic (nu se stie... INCA).

O zi buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă2213 a răspuns:

Nu! Dumnezeu exista si asta o demonstreza El E ca si cum ai masura distanta dintre cer si pamant!

| 4b a răspuns:

Existenta cerurilor si a pamantului si a tuturor lucrurilor vazute si nevazute si ordinea perfecta care domneste in Universul infinit, sunt o dovada irecuzabila despre existenta lui Dumnezeu, caci o minte sanatoasa nu-si poate inchipui nici un lucru fara lucratorwinking

| NnDWtf a răspuns (pentru martzian):

Las-o asa, o sa te convingi cand mori, sper ca, cat mai repede. Mosu' nu exista.

| martzian explică (pentru NnDWtf):

Nu ti-am cerut decat studiul. Ma asteptam sa nu il ai.

Da, las-o moarta... E mai usor sa jignim pe dulcele still cocalaro-mahalagesc decat sa acceptam ca ne-am inselat, nu-i asa? sad

| Rockefeller a răspuns:

Da exista, avem dovezi pe parintii nostri(stra stra strabunici), dovezi istorice si arheologice.

| NnDWtf a răspuns (pentru martzian):

Nu am stat sa-ti caut tie studiu. Am vazut acum vreo 4-5 luni la PRO Tv.
De ce m-am inselat? rolling on the floor)))) Tu crezi ca m-am inselat eu cand am spus de evolutie? Tu crezi ca te-a facut dumnezeu din pamant? Oke.
Brb, ma duc sa imi fac un fiu din coca de pizza.

| martzian explică (pentru NnDWtf):

Mai bine asteapta sa ti se faca fiul din nimic, fara sa te implici in vreun fel... Si sa ti se umple congelatorul cu piept de pui feliat, tot fara sa faci nimic. Asa te vei putea numi evolutionist. Bazeaza-te pe Bing-Bang, King-Kong sau Kutzu-Kutzu pentru aparitia lor. happy

| martzian explică (pentru NnDWtf):

"Nu am stat sa-ti caut tie studiu." - Un astfel de studiu nu exista.

| Liviu a răspuns:

Si a zanei maselute happy Mna, ce pot spune laughing fiecare cu pitici lui dupa creier, sau cu dumnezeii lui big grin

Răspuns utilizator avertizat
| martzian explică (pentru Liviu):

Imi place carpeta de pe peretii tai. happy

| Kaleo a răspuns (pentru timoteidoi):

Tu nu ai intelege nici lauda daramite jignirea... Fa ba pasi, ca irosesti timpul oamenilor!

Răspuns utilizator avertizat
| alexutzaTaa a răspuns (pentru martzian):

Daca tot ai cometat la mine la intrebare ar fi trbuit sa dai si niste nume nu crezi? fara suparare

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Pai,poti avea argumente stintifice.
http://www.youtube.com/watch?v=zjlRNtxnlpM
(Ignora chestia cu Biserica Catolica de la sfarsit)

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru NnDWtf):

Daca tot ai intrat tinere, pot sa+ti spun ca afirmatiile tale sunt totalitare happy esti in plop si plopul in aer, atat poti, atat oferi.happy Trezestete!, happy:0

| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru timoteidoi):

Numai atat poti, ce sa facem nu suntem toti la fel,, vorbirea denota si. credinta.happy

| martzian explică (pentru alexutzaTaa):

Alexutza, cred ca este invers. Tu ai comentat la mine la intrebare... happy

Numele nu cred ca se impun, pentru ca mesajele sunt publice - oricine le poate lectura.

| alexutzaTaa a răspuns (pentru martzian):

Aha asa este dar nu ar fi trebuit sa pui o asemenea intrebare si apoi sa te deranjeze raspunsul meu si al altora sunt opiniile noastre ai inteles? Fara suparare nu vreau sa ma cert cu tine :*:*:*:*

| martzian explică (pentru alexutzaTaa):

Alexutza, nu ma deranjeaza raspunsul nimanui, cu atât mai mult al tau. Reciteste, te rog, ce ti-am scris. happy

| martzian explică (pentru Kaleo):

Kaleo, stiu ca ti-am mai spus, dar nu ajuta sa ne pierdem capul. Probabil ca omul asta si urmareste.

| Ionutz_Coman_1995 a răspuns:

Aceast topic pur si simplu nu isi are rostul daca stii foarte bine ce ai facut de ce mai faci si cerere? in fine uitate in banlist