| martzian a întrebat:

Credeți că existența lui Dumnezeu ar trebui dovedită științific?

130 răspunsuri:
| Ionutz_Coman_1995 a răspuns:

Daca stii ce ai facut, de ce mai strici spatiul comunitati? foarte simplu te uiti in banlist si afli motivul daca nu vrei sa il aflii ramai in viata ta mai ai si tupeu sa zica dar de ce am luat ban

| martzian explică (pentru Ionutz_Coman_1995):

Ionut, incerc sa inteleg ceva din raspunsul tau si nu inteleg. Probabil ai raspuns, din greseala, la o alta intrebare?

Răspuns utilizator avertizat
| PorumbRodica1965 a răspuns (pentru timoteidoi):

ai dat dovada de capacitate si prin modul de identificare, se vede cui apartii, cine este din Dumnezeu asculta cuvintele sale. Eu daca -ti scriu argumente biblice, nu vorbesc despre mine, ci despre lucrarea lui Iehova Dumnezeu. Oricum nu intentionez sa te jignesc, nu vrei sa accepti lucrarea buna si adevarul, stai inpotriva, e problema ta la care poti medita cu ochii mintii si-a inimi. Orice vrei poti sa faci, D-zeu nu obliga pe nimeni sa-l accepte. D-zeu nu se lasa batjocorit, ceea ce seamana omul aceea culege., intelepciunea lui D-zeu nu poate fi depasita de intelepciunea umana.dovedeste ca esti ceea ce pretinde D-zeu ca trebuie sa fie un crestin adevarat. Indeamna oameni la lucrari excelente.

Răspuns utilizator avertizat
| martzian explică (pentru timoteidoi):

Timotei, lasa prostiile, bro! nimeni nu ti le ia in serios! happy

| milan9 a răspuns (pentru martzian):

La multi ani! fiindcă te văzui pe aici... happy
(mesaje de la "neprieteni" vad ca nu primeşti... happy )

| martzian explică (pentru milan9):

Multumesc, Milan! La multi ani si tie si un an nou mai bun, cu binecuvantarea lui Dumnezeu.

Mesaje de la neprieteni nu primesc... tocmai de aceea te-am adaugat pe lista de prieteni! Te respect si te apreciez, chiar daca am avut si diferente de opinie in trecut.

O seara frumoasa in continuare.

| cornelmarius a răspuns (pentru martzian):

Exact Martizan! O alta dimensiune total opusa a ce se vede! Deci stiinta niciodata nu va putea demonstra ceva absolut prin ceva relativ, aici toate sunt relative!