| nesuferit a întrebat:

Daca v-as spune ca eu sunt Isus m-ati crede? Adaug faptul ca am puteri supranaturale, adesea dupa ce fumez un joint incep sa vorbesc cu obiectele din jurul meu, si pot vedea viitorul cat si prezentul.
Dumnezeu fie cu voi!

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Isus va veni in toata slava Lui, si de data aceasta va fi judecator.Toti vor ingenunchea in fata Lui, pentru ca este Domnul Domnilor!

166 răspunsuri:
| nesuferit explică (pentru LAYILA):

Era la figurat nu te alarma scumpohee hee

| AmyyY a răspuns:

Si chiar daca ai fi Iisus? dc ne spui asta? Iisus nu s-ar da niciodata mare cu asta! decii concluzia este ca esti doar putin afectat de la jointuri care nu numai ca sunt
tigari si dauneaza ci au si drogurii!

| LAYILA a răspuns (pentru nesuferit):

Hmmmmm... daca zici tu :-P

| nesuferit explică (pentru AmyyY):

In primul rand nu inteleg dc sa agita minorii sa raspunda la intrebarea asta, ca oricum nu intelegeti nimic din ea.
Si stai linistit ca duc o viata mult mai sanatoasa ca tine chiar daca mai bag un joint la 2 saptamani
Pace

| Damasc a răspuns (pentru LAYILA):

Pai daca intrebarea ti-a fost adresata doar nu ma refeream la 'x' sau 'y', evident ca la tine.

| EugeNNio a răspuns:

Combina cu bere daca vrei un upgrade la superputeri!

| EugeNNio a răspuns:

Nesuferitule da si tu o funda daca ai happy

| Ady05 a răspuns:

Eu ma intreb daca ai vazut tastatura sa sc asa ceva dupa atita alcool big grin big grin

| pYluKraSfaTtzaT a răspuns (pentru EmaS):

Amuzantlaughing

| LAYILA a răspuns (pentru Damasc):

Ok

| MrBlueEnergy a răspuns:

Get a life!

| JustLikeHeaven a răspuns:

Serios? Ia zi-mi dac in viitor se va casatorii fratele meu si cum il cheama.

| gorobeasca a răspuns:

Va rog frumos imi dati un cod nefolosit pentru webkinz la gorobeasca@yahoo.com? Multumesc frumos!

| eu17 a răspuns:

Eu zic asa...1. Cei mai periculosi sunt cei ce se cred a fi profeti, ce ce aduc "pe calea cea dreapta pe necredinciosi" ( evident aici intra in conflict cu liberul arbitru, plus de asta profetii nu fac decat sa "pregateasca omul" pentru venirea oricarei divinitati)
2. Nu inteleg de ce dintr-o intrebare simpla, pe aici incep conflictele,
3. Nici daca ar s-ar intoarce Iisus pe pamant nu ar crede nimeni, ar spune ca-i blasfemie, evident s-ar relua istoria. (evident, nu cred ca va fi condamnat acum, exista o oarecare libertate religioasa), poate ar ramane in anonimat.
P.s. Credeti frate in ce si cine vreti voi, lumeaa e aceeasi oricum.

| Ana10000100 a răspuns:

Deci in primul rand nu prea stiu ce sa spun.
Ei bine, ca sa te cred, spune-mi daca o sa trec cu bine peste testul de la matematica.
Nu cred ca ai putea sa vorbesti cu lucrurile, te-ai speria foarte tare.
Si mai vreau sa spun ca Isus in nici un caz nu fumeaza.

| Marinush123456789 a răspuns:

Mentalitate de ateu, ce sa ii faci