| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Dumnezeu a creat omul dupa imaginea sa. Omul a evoluat din maimuta. In concluzie, Dumnezeu este o maimuta. E toata lumea multumita acu?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ai cam incurcat borcanele.Pai ori e alba, ori e neagra.Ori evolutie, ori creatie!

183 răspunsuri:
| iEmonel a răspuns:

Nu. Eu nu am evoluat din maimuta si nici nu am fost creat de Dumnezeu. Acum sunt multumit.

Răspuns utilizator avertizat
| monstrulet a răspuns:

Si daca sunt budist?

| Eunyce a răspuns:

Intrebari prea intrebatoare pentru ora asta. Chill out, drink some coffee. Ce conteaza cine ne-a creat? Existi! Pune-te pe treaba si merita-ti existenta. Universul are atatea de oferit...

| jeffery a răspuns:

In concluzie, evolutionismul n-are nicio treaba cu notiunile de crestinism. Daca le imbini, ies fraze precum cea pe care ai format-o tu chiar acum. Sunt prea multe controverse intre notiunile astea doua, si nu are sens sa-mi exprim opinia personala. E cam agresiva intrebarea si cam superficiala, anyway. O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa-ti raspund fiindca vad ca crestinii te ignora.ma sa stii ca asa e.dar un pic gresit.Hai sa FACEM om dupa chipul si asemanarea NOASTRA.iar treaba cu maimuta, te referi la voi oamenii.nu la crestini, asa e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu e o maimuta tareeeeeee

Răspuns utilizator avertizat
| ciresik80 a răspuns:

Daca am evoluat din maimute de ce nu devin si acum maimutele oameni, de ce darwin s-a indoit chiar el de teoria pe care a creeat-o?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Maimutele sau adaptat unui mediu da s-a dovedit stintific ca is inteligente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stramosul comun al al maimuteti si al omului era maimuta deci cum nu a evoluat din maimuta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoria lui Darwin nu sustine ca omul a evoluat din maimuta ci ca omul si maimuta au un stramos comun din care au evoluat, de fapt cred ca am citit aici, pe scientia ca omul si conopida au un stramos comun din care au evoluat ulterior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eoria lui Darwin sustine ca omul si maimuta au un stramos comun. Omul si restul speciilor de maimute de astazi sunt specii bine adaptate mediului lor de viata. Chiar daca evolutia s-ar intampla nu am putea observa acest lucru deoarece acest proces se realizeaza in etape foarte delicate, prin modificari de structura foarte fine si in decursul a unor perioade de timp foarte lungi comparativ cu viata unui om.

Evolutia se realizeaza si in prezent. Cel mai cunoscut caz este cel al fluturillor Biston betularia.

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci eu acum evoluez din fluture nu din maimuta, hai ca esti tare funny.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Tu cu fluturele ala aevti acelasi adn in proportie de 95 la suta ce zici de asta

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa deci 95 % adn de fluture si 5% adn de maimuta, ma faci sa rad.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Tu razi da fa-ti un test adn sa vedem cine are dreptate

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca am adn de future de ce nu mi-au crescut si aripi sa pot zbura?

| EmaS a răspuns:

Da-mi voie sa te contrazic. Unde sunt verigile lipsa, pe care voi presupuneti ca trebuie sa existe undeva dar inca nu au fost descoperite?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Daca pisica are adn asemanator cu al meu eu de ce nu pot sa stau in frig ca ea iarna nu? de ce pentru ca neam adaptat unui mediu eu stau la caldura ea sta afara in timp organismul ei sa obisnuit dar tu nu ai cum sa intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Care verigi ema? da-mi un exemplu

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Ca exemplu de ce eu ca baiat sunt mai puternic ca tine doar suntem oamenii? de ce tie la minus 10 grade ti frig in scimb la aia de la polu nord le e cald la gradele alea de ce negri rezista la 40 de grade?

| ciresik80 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Urasc jocurile prefer cartile si da, sa se intample imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Daca eu am adn ca al tau de ce nu sunt fata? explicami

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta trebuia sa imi spui tu pentru ca tu ai inceput sa spui despre adn nu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Tu ai crecut rapid?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Tu esti inteligenta raspunde-mi de ce nu sunt fata?

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ne-am adaptat la mediu spui dar atunci de ce nu nezadaptam ca doar avem adn la fel exact cum tu ai spus mai sus, deci explica-mi te rog.