| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Dumnezeu a creat omul dupa imaginea sa. Omul a evoluat din maimuta. In concluzie, Dumnezeu este o maimuta. E toata lumea multumita acu?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Ai cam incurcat borcanele.Pai ori e alba, ori e neagra.Ori evolutie, ori creatie!

183 răspunsuri:
| ciresik80 a răspuns (pentru Paulla):

Nu vreau sa ma documentez vreau sa imi demonstrezi tu ca teoria darvinista este 100% reala si vreau sa mi-o explici cu argumente stiintifice cu descoperiri arheologice cat mai noi ca nu mai sunt verigi lipsa care sa ridice inca un semn de intrebare asupra acestei teorii, daca tu faci asta eu iti dau dreptate daca nu imi permit sa te contrazic.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca citesti toate profetiile din Vechiul Testament vei observa ca multe s-au implinit, multe le traim chiar in aceste timpuri si altele se vor implini.

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca e falsa v-am rugat sa-mi demonstrati ca este reala 100% si ca ar trebui sa cred in ea ce anume nu intelegi?

| EmaS a răspuns (pentru EmaS):

Sa iti mai dau un exemplu.In urma cu mii de ani Dumnezeu care cunostea viitorul ne-a spus despre aparitia acestui CIP,ceea ce parea imposibil daca vorbeai in urma cu cativa ani despre posibilitatea de a putea vinde sau cumpara pe baza uni cip.Vezi ca oamenii de stiinta au cheltuit milioane de dolari ca sa descopera acest cip si pentru a descoperi ca el este cel mai bine implantat pe mana sau pe frunte.Oamenii de stiinta au descoperit ceea ce Dumnezeu stia cu mii de ani in urma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema a răspuns (pentru Ema): haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

E simplu teoria evolutiei inseamna adptarea la mediu ce intrebari mai ai

| ciresik80 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Ok,explica-mi tu complet si stiintific stiintifice ca nu am dreptate si apoi mai discutam. Daca eu nu am dreptate convinge-ma ca tu ai dreptate, eu asta vreau sa obtin de la voi dar se pare ca nu prea reusesc decat contrariul.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Unul dintre cei care au descoperit cip-ul, dupa ce a realizat ce a facut s-a intors la Dumnezeu.http://www.youtube.com/watch?v=vKp1ns1jH5E Repede vedeti paiul din ochiul meu! Rautaciosilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Da-mi un verset cu cipul asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Eu vreau un verset cae sa contina cuvantul cipul de acord?

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Citeste capitolul Apocalipsa Sfantului Ioan, cipul este format din 666, este semnul fiarei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Tu vrei sa ne faci albi in cap cu ideile talee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Lasa numarul ala e doar un numar eu vreau versetul care contine cuv cip

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Deci ema am biblia in fata mea da-mi versetul sal caut sa stii ca am biblie in caz ca ma ea sa am si eu ceva

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Şi a făcut ca toţi, mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte, şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei. Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase. Apocalipsa 13:16, 17.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Nu numarul ma si cuvantul cip tu nu intelegi bine?

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu iti este suficient ca iti spune ca va veni vremea cand nu vei putea sa cumperi sau sa vinzi fara acest semn, ti se da si numarul.Asa ceva ar fi fost imposibil macar sa te gandesti cu multi ani in urma.Stii ca unul din echipa de cercetatori care au descoperit cipul s-a pocait? Mai stii ca ei au cheltuit milioane de dolari ca sa descopera unde anume ar putea sa fie implantat acest cip care se incarca de la temperatura corpului uman? Pe mana sau pe frunte.

| ciresik80 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Am 21 de ani dar tu nu ai argumente sa ma contrazici, te-am rugat sa ma contrazici sa-mi demonstrezi ca eu nu am dreptate ci tu de ce nu o faci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema eu vb ingur sau tie isi place sa si bati joc? da-mi versetul ala cu cip unde e in vechiul testament?

| ciresik80 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Imi demonstrezi ca nu am dreptate macar tu pentru ca nu au reusit ceilalti sa ma contrazica pana acum.Vad ca incerci sa schimbi subiectul si nu-mi place asta, te-am rugat sa ma contrazici nu sa incerci sa deviezi de la subiect.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Ema a răspuns (pentru raymusic19): Şi a făcut ca toţi, mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mâna dreaptă sau pe frunte, şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei sau numărul numelui ei. Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este şase sute şaizeci şi şase. Apocalipsa 13:16, 17.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Ai acelasi varsta ca a mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Da nu pomeneste de cuvantul cip tu ai spus ca apare

| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu macar ai citit Biblia pentru versetul este in Noul Testamnet in Apocalipsa lui Ioan, cred ca nu ai citit-o.

Răspuns utilizator avertizat
| ciresik80 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am tu ai 50 pe putin se vede din avatar.

| ciresik80 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Iar ma jinesti iar nu imi aduci argumente, cum as putea sa te cred pune-ete in locul meu ai cede pe cineva care nu iti da argumente ci cauta doar sa te jigneasca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Http://www.TPU.ro/......ina-1.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ciresik80):

Personajul din avatar e un mare ateu nu eu