| anonim_4396 a întrebat:

În ce se măsoară dragostea?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Dar dragostea nu se masoara, ci se simte.

196 răspunsuri:
| Claudiuu a răspuns:

In picioare.

| ZZG a răspuns:

In pasiune si incredere

Răspuns utilizator avertizat
| Kitty a răspuns:

In fericire, toleranta. In general in sentimente.

| XDarkAngel a răspuns:

Dragostea se naste prin priviri,
traieste in saruturi,
si se termina in lacrimi :d.

| andrey98 a răspuns:

In decimetri patrati

| alex_2078 a răspuns:

In numarul batailor inimii happy

| unknow a răspuns:

In ca*at!

din pacate, ...mai rar `dragoste` in adev. sens al sentimentului!

| Chiuaua a răspuns:

In marimea penisului...

| Paprik a răspuns:

Orgasm/secunda

| Lime a răspuns:

In lacrimi, uneori

| George2000_6958 a răspuns:

In sex, logic!

| nobilul a răspuns:

In copii

| PredatoR a răspuns:

In bani acumlaughing

| PinkDea a răspuns:

In 2011 dragostea se masoara in:
-bani
-sex

| asf a răspuns:

Parerea mea e ca iubirea se masoara in CAT de mult TE daruiesti celuilalt. Ura si iubirea sunt intocmai ca frigul cu caldura, exista o ura absoluta... exista da... intocmai cum exista in univers o temperatura de 0 grade absolut, dar iubirea, precum caldura, nu are nici o limita, cine a urcat vreodata culmile inalte ale iubirii? Mereu este loc de mai mult in dragoste.

| nikywillrock a răspuns:

Iarba.

| Asdfasdefta a răspuns:

In inima.

| hope2destiny a răspuns:

Lacrimi happy

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Dragostea este atunci cand percepi defectele prietenului / prietenei ca niste calitati. Ea nu se masoara, se simte.

| Melodramatic a răspuns:

In incredere, fapte, rabdare. Totul trebuie sa fie egal intre amandoi, sau cum se zice "lasa dragostea sa zboare, dar nu prea sus caci pica si moare."

| LCD a răspuns:

In fapte!

| emmyl a răspuns:

În cât de mult renunță cel ce iubește în favoarea celui iubit.

| cutare9999996 a răspuns:

In ce vrei tu!

| XK a răspuns:

In centimetriwinking "ce lunga`i dragostea mea cand vine vorba de ea" laughing

| Invisible a răspuns:

In numar de tampenii spuse pe minut... Serios! happy

| black1white a răspuns:

Sarutari pe minutbig grin

| AddictedToMDMA a răspuns:

In centimetrii... daca e dragoste intre africani in metrii laughing

| Dia a răspuns:

In cuvinte, fapte, lacrimi. dragostea e neconditionata, nu cred ca se masoara.

| TAzOVsKY a răspuns:

In vorbe si fapte :p